کلیپ خبری

دلیل اعدام محسن شکاری اغتشاشگر خیابان ستارخان + فیلم

 • دلیل اعدام محسن شکاری اغتشاشگر خیابان ستارخان + فیلم

  دلیل اعدام محسن شکاری اغتشاشگر خیابان ستارخان و فیلم قبل از اعدام وی که محسن شکاری روز پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱ به اتهام محاربه اعدام شد.

  محسن شکاری اعدام شد
  محسن شکاری اعدام شد

  اعدام محسن شکاری

  دادگاه انقلاب تهران بر اساس شواهد موجود علت محارب تشخیص دادن محسن شکاری را، کشیدن سلاح به قصد جان و ایجاد رعب و وحشت و سلب آزادی و امنیت مردم و همچنین جرح عمدی با سلاح سرد به مامور حافظ امنیت حین انجام وظیفه و مسدود نمودن خیابان ستارخان تهران و اخلال در نظم و امنیت جامعه اعلام کرده بود.

  دیوان عالی کشور در پاسخ به فرجام خواهی حکم اولیه صادر شده که توسط وکیل متهم محسن شکاری به این مرجع قضایی ارجاع شده بود اعلام کرده است:

  فرجام خواهی وکیل محکوم علیه محسن شکاری نسبت به رای صادره وارد و موجه نیست زیرا اقدامات مرتکب یعنی حضور در جمع اغتشاشگران و تلاش برای بستن خیابان‌ و تهدید مردم با سلاح سرد و نیز درگیر شدن با برخی از نیروهای حافظ امنیت و مجروح کردن آن‌ ها با سلاح سرد از مصادیق (من شهر السلاح لاخافه الناس) یعنی بزه محاربه است و دادنامه صادره از این جهت منطبق با موازین شرعی و قانونی است، لذا به استناد بند الف ماده ۴۶۹ قانون آیین دادرسی کیفری تائید و ابرام می‌ شود.

  محسن شکاری اعدام شد
  محسن شکاری اعدام شد

  بیوگرافی محسن شکاری

  محسن شکاری متولد سال ۱۳۷۸ در نارمک تهران است و یکی از بازداشت شدگان و دستگیر شدگان اغتشاشات ۱۴۰۱ در خیابان ستارخان تهران بود.

  واکنش اتحادیه اروپا به اعدام محسن شکاری

  به گزارش ایسنا، پیتر استانو، سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا روز پنج‌ شنبه در توییتی مداخله جویانه نوشت: اتحادیه اروپا با قوی‌ ترین الفاظ اعدام محسن شکاری را محکوم می‌ کند و می‌ خواهد که از اجرای مجازات اعدام جلوگیری شود و مراحل قانونی برای حفظ حقوق طی شود.

  فیلم روایت محسن شکاری از روز حادثه قبل از اعدام

  ::

  ::

  گردآوری: فوتوسلفی

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۸ رای

  فوتوسلفی

  فوتوسلفی اختصاصی ترین منبع اطلاعات بازیگران و ورزشکاران ایرانی و خارجی است که از سال 1400 فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نموده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا