رپورتاژ

قیمت دلار کانادا در تورنتو

 • قیمت دلار کانادا در تورنتو

  CAD واحد پولی کشور کانادا می باشد و مختصر شده عبارت Canadian Dollar می باشد. این واحد پولی در بازار با نمادهای CA$، Can$ و C$ نشان داده می شود. هر دلار کانادایی معادل ۱۰۰ سنت است. به دلیل تصویر یک لون در پشت آن، سکه دلار و گاهی خود واحد پول توسط کانادایی ‌های انگلیسی زبان و تاجران و تحلیلگران ارز خارجی به عنوان لونی شناخته می ‌شود.

  دلار کانادا که تقریباً ۲٪ از کل ذخایر جهانی را تشکیل می دهد، پس از دلار ایالات متحده، یورو، ین و پوند استرلینگ، پنجمین ارز ذخیره شده در جهان است. دلار کانادا به دلیل سلامت نسبی اقتصادی کانادا، موقعیت حاکمیتی قوی دولت کانادا و ثبات سیستم ‌های حقوقی و سیاسی این کشور در بین بانک‌ های مرکزی محبوب است.

  در ادامه با ما همراه باشید و درباره قیمت دلار کانادا در تورنتو اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  قیمت دلار کانادا
  قیمت دلار کانادا

  دلار کانادا در تورنتو

  دلار تورنتو یک ارز محلی کاغذی بود که از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۳ در تورنتو استفاده می شد و نرخ ارز ثابتی با دلار کانادا داشت. هنگام معامله دلار تورنتو با دلار کانادا از نرخ ارز کم تری نسبت به بالعکس استفاده شد و درآمد حاصل از این اختلاف برای تأمین مالی برنامه ‌های مزایای اجتماعی استفاده شد.

  دلار تورنتو با اکثر ارزهای محلی متفاوت است، زیرا ۱۰٪ از وجوهی که هنگام خرید یا بازخرید ارز استفاده می شود به نفع ابتکارات و گروه های اجتماعی، به ویژه آنهایی که کم درآمد، بیکار یا بی خانمان هستند، اختصاص می یابد.

   از سال ۲۰۰۸، دلار تورنتو به جمع آوری و اهدای بیش از ۱۱۰۰۰۰ دلار برای خیریه های محلی کمک کرده است و به حداقل ۳۵ سازمان مختلف کمک های مالی داده است. دلار تورنتو همچنین انگیزه ای برای بهره وری برای دریافت کنندگان رفاه ایجاد می کند. دلار تورنتو را می توان به عنوان هدیه به گیرندگان رفاهی که کارهای داوطلبانه برای سازمان های خیریه و غیر انتفاعی انجام می دهند اهدا کرد.

  برای اطلاع از اخبار تورنتو به صورت روزانه، به لینک مورد نظر مراجعه کنید!

  نرخ دلار کانادا در تورنتو

  نرخ دلار کانادا در تورنتو و شهرهای مختلف این کشور با قیمت کالاها و قیمت نفت رابطه مستقیمی دارد. این امر به این معنی است که هرچه قیمت نفت و قیمت کالاهای مختلف افزایش پیدا کند، وضعیت دلار کانادا نیز بهبود پیدا خواهد کرد و این دلار ارزش بیشتری پیدا خواهد نمود.

  نوشته های مشابه

  در سال های گذشته کشور کانادا درصد صادرات نفتی خود را افزایش داده و همین موضوع سبب شده تا این کشور بتواند درآمد خوب و قابل توجهی از راه فروش نفت به دست بیاورد.

  در سال ۱۸۶۴ ارزش دلار کانادا برابر با ۲.۷۸ دلار آمریکا شد و تا امروز این رقم بالاترین نرخ مبادله دلار کانادا می باشد. به طور کلی هر چه قیمت دلار کانادا به دلار آمریکا نزدیک تر شود یا از آن پیشی بگیرد، وضعیت اقتصادی کشور کانادا بهتر خواهد شد.

  نرخ دلار کانادا دائماً در حال نوسان است و گاها مشاهده شده که قیمت آن به زیر ۱ یو اس دی هم رسیده است. اما با تغییرات و تحولاتی که در سیاست و اقتصاد این کشور صورت می پذیرد دائما در حال تغییر نرخ این ارز پر ارزش هستیم.

  تمامی موارد ذکر شده سبب شده تا امروزه بسیاری از بانک های مرکزی در کشورهای مختلف جهان دلار کانادا را به عنوان یک ارز مرجع در بانک های خود ذخیره کنند و این به معنی ارزش بالای دلار کانادا می باشد.

  قیمت روز دلار کانادا در تورنتو

  از سال ۱۹۷۰ به بعد دلار کانادا نسبت به سایر ارزهای دنیا توانست در بازارهای جهانی بهتر حاضر شود و این ارز به عنوان یک ارز ذخیره جهانی در بانک ‌های دنیا نگهداری می گردد. در نتیجه ارزش دلار کانادا بسیار بالا می باشد و اقتصاد دانان ارزی عنوان کرده ‌اند که با ذخیره این ارز می‌ توانید ارزش سرمایه خود را حفظ کنید. نکته ‌ای که در این میان وجود دارد این است که در گذشته کانادا یک کشور مستقل نبود و به عنوان استان کانادا از واحد پولی مستقلی برخوردار نبوده است.

  در دهه ۱۸۵۰ در کانادا یک دهه بحث بر سر این بود که آیا سیستم پولی استرلینگ اتخاذ شود یا یک سیستم پولی اعشاری بر اساس دلار آمریکا. استان‌ های آمریکای شمالی بریتانیا، به دلایل عملی در رابطه با افزایش تجارت با ایالات متحده همسایه، تمایل داشتند ارزهای خود را با واحد آمریکایی یکسان کنند، اما مقامات امپراتوری لندن همچنان استرلینگ را به عنوان واحد پول در سراسر بریتانیا ترجیح می‌دادند. استان های آمریکای شمالی بریتانیا به تدریج ارزهای مرتبط با دلار آمریکا را پذیرفتند.

  در سال ۱۸۴۱، استان کانادا سیستم جدیدی را بر اساس رتبه بندی هالیفاکس اتخاذ کرد. پوند جدید کانادا برابر با چهار دلار آمریکا بود که یک پوند استرلینگ برابر با ۱ پوند، ۴ شیلینگ و ۴ پنس کانادا بود. بنابراین، پوند جدید کانادا ۱۶ شیلینگ و ۵.۳ پنس استرلینگ ارزش داشت.

  در سال ۱۸۵۱، پارلمان استان کانادا قانونی را به منظور معرفی یک واحد پوند استرلینگ به همراه ضرب سکه کسری اعشاری به تصویب رساند. ایده این بود که سکه های اعشاری با مقادیر دقیقی در رابطه با سکه کسری دلار آمریکا مطابقت داشته باشند.

  ویژگی های ظاهری دلار کانادا در تورنتو

  در سال ۲۰۱۱ دولت کانادا برای آنکه بتواند امنیت اسکناس های خود را بالاتر ببرد به جای استفاده از کاغذ، از ماده ای به نام پلیمر برای چاپ اسکناس های خود استفاده کرد. به همین خاطر امنیت اسکناس های کانادایی بسیار بالا می باشد و امکان جعل این اسکناس ها توسط جاعلان به شدت کاهش پیدا کرده است.

  البته این تنها کاری نیست که دولت فدرال کانادا برای جلوگیری از جعل اسکناس های کانادایی انجام داده و تدابیر امنیتی زیادی برای این منظور در دستور کار قرار گرفته است. دلار کانادا نسبت به دلار آمریکا از رنگ روشن ‌تری برخوردار است و به همین خاطر به راحتی از راه ظاهر این دلارها می توانید آن ها را از یکدیگر تشخیص دهید.

  اسکناس های ایالات متحده دارای رنگ سبز و اسکناس های کانادایی دارای رنگ سفید می باشند. دلار کانادا از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد و افرادی که تمایل به مهاجرت به کانادا را دارند بهتر است اطلاعات خود در خصوص مشخصات ظاهری و ارزش دلار کانادا را افزایش دهند.

  عوامل موثر بر قیمت دلار کانادا در تورنتو

  • قیمت دلار کانادا در تورنتو به قیمت دلار در کل کشور وابسته می باشد و افزایش و کاهش آن در بخش ‌های مختلف کانادا منجر به تاثیرگذاری بر قیمت این ارز در تورنتو می‌گردد.
  • چنانچه دولت دچار کسری بودجه شود قیمت این دلار کاهش پیدا می‌کند.
  • تصمیمات سیاسی دولت تاثیر مستقیمی بر ارزش این ارز دارد.
  • اگر تورم داخلی در کانادا افزایش پیدا کند، ارزش دلار کانادا کاهش پیدا خواهد کرد.
  • افزایش میزان سرمایه گذاری های خارجی در کانادا منجر به افزایش ارزش این دلار خواهد شد.
  • چنانچه کشورهایی که به کشور کانادا بدهی دارند، بدهی ‌های معوقه خود را به موقع به دولت کانادا پرداخت کنند، ارزش این دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

  اصطلاحات صرافی ها حین خرید و فروش دلار کانادا در تورنتو

  چنانچه برای خرید و فروش دلار یا انجام کارهای دیگر به صرافی های کانادایی مراجعه نمایید یکسری اصطلاحات به گوش شما خواهد رسید که ممکن است با آن ها بیگانه باشید. در نتیجه برای آنکه بتوانیم به افزایش آگاهی شما در این زمینه کمک کنیم یکسری اصطلاحات که در حین خرید و فروش دلار در صرافی ها با آن مواجه می شوید را برای شما توضیح می دهیم:

  • نرخ حواله خرید: هنگامی که برای فروش حواله خود به صرافی ها مراجعه می‌کنید، صراف برای خرید حواله شما قیمتی پایین تر از قیمت اصلی حواله به شما اعلام خواهد نمود که به آن نرخ حواله خرید می گویند. دلیل این امر هم این است که صراف برای انجام خدمات مختلف از مشتریانش کارمزد دریافت می کند و این اختلاف قیمتی که بین نرخ اصلی حواله و نرخ حواله خرید و یا فروش وجود دارد همان کارمزد صراف می باشد.
  • نرخ حوال فروش: هنگامی که شما برای خرید حواله به صرافی مراجعه نمایید، صراف قیمت بیش تر از قیمت واقعی حواله برای فروش حواله به شما به عنوان خواهد نمود که به آن نرخ حواله فروش گفته می ‌شود.
  • نرخ اسکناس خرید: هنگامی که شما برای فروش اسکناس های کانادایی خود به صرافی مراجعه نمایید صراف مبلغی کم تر از ارزش واقعی اسکناس به شما پرداخت خواهد کرد که با آن نرخ اسکناس خرید می گویند.
  • نرخ اسکناس فروش: اگر قصد مهاجرت به کشور کانادا را داشته باشید بهتر است مقداری اسکناس کانادایی با خود به همراه ببرید. برای انجام این کار نیاز به خرید اسکناس های کانادایی دارید. هنگامی که برای خرید اسکناس کانادایی به صرافی مراجعه کنید مشاهده می کنید که صراف مبلغی بیشتر از ارزش واقعی اسکناس بابت فروش اسکناس به شما عنوان می کند که به آن نرخ اسکناس فروش می گویند.
  • نرخ سامانه نیما: افرادی که به عنوان صادر کننده به صرافی ها مراجعه می کنند چنانچه قصد فروش حواله دلاری داشته باشند ممکن است صراف به آن ها بگوید که من حواله شما را به نرخ سامانه ‌نیما از شما خریداری می کنم. در واقع این موضوع بیش تر به نفع صراف خواهد بود. چرا که نرخ سامانه نیما از نرخ بازار پایین ‌تر است. یعنی اگر ارزش واقعی حواله شما یک میلیون تومان باشد، ممکن است صراف با خرید آن به نرخ سامانه نیما به شما مبلغ ۹۵۰ تومان پرداخت کند. در نتیجه دقت کنید که هنگام مراجعه به صرافی از عنوان کردن واژه صادرات پیش گیری به عمل بیاورید و چنانچه تمایل ندارید تا از کارت بازرگانی خود برای فروش حواله استفاده کنید بهتر است از عنوان کردن واژه صادرات ممانعت کنید و بگویید که بابت طلب خود از شخصی این حواله را دریافت کرده ‌اید. در نتیجه نرخ سامانه نیما نسبت به بازار آزاد پایین تر می باشد.
  • نرخ ارز دولتی: نرخ ارز دولتی برای خرید کالاهای ضروری نظیر دارو مورد استفاده قرار می گیرد.
  • پی پال: برای مبالغ کم تر از ۱۰ و ۵ هزار دلار معمولاً از پی ‌پال استفاده می ‌شود. کار کردن با پی ‌پال بسیار راحت است و دلیل این امر هم این است که برای انجام پی ‌پال نیازی به داشتن شرکت نیست و این موضوع کاملا به شخص وابسته می باشد. البته به دلیل آنکه مبالغ پی ‌پال پایین می باشد صرافان برای شما خدمات پی ‌پال انجام نمی ‌دهند و برای انجام این کار می بایست به شرکت ‌های دیگری مراجعه کنید.
  قیمت دلار کانادا
  قیمت دلار کانادا

  انتقال پول به تورنتو

  دولت کانادا دارای قوانین سختگیرانه ‌ای در خصوص پولی که به این کشور انتقال داده می ‌شود می باشد. در نتیجه چنانچه مبلغ پولی که شما با خود به این کشور می آورید بیش از ۱۰ هزار دلار باشد حتماً باید منبع آن را برای مأموران مربوطه کانادایی مشخص کنید. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که کار انتقال پولی که دارای منبع مشخص و معلوم می باشد به بخش ‌های مختلف کانادا نظیر تورنتو به آسانی انجام می شود.

  ممکن است برخی افراد با فروش ملک و خودروی شخصی خود اقدام به آوردن مبلغی پول به کشور کانادا نمایند. در نتیجه این افراد حتما می بایست مدارک فروش ملک و خودروی خود را به ماموران مرتبط ارائه دهند تا منبع پولی آن ها مشخص شود و به اصطلاح پول آن ها تمیز گردد.

  دانشجویان یا افرادی که به صورت ماهیانه مبلغی پول به حساب آن ها واریز می شود نیز می بایست به ماموران مربوطه توضیح دهند که این مبلغ به چه دلیل و توسط چه کسی به حساب آن ها واریز شده است. توصیه شده تا کار واریز پول در یک تاریخ مشخص انجام نشود و این کار را در تاریخ ‌های متناوب انجام دهید. چرا که واریز پول در تاریخ مشخص در کشور کانادا بسیار چالش برانگیز است و اگر مبلغ فوق مبلغ بالایی باشد ممکن است کشور کانادا به شما در خصوص پول شویی مشکوک شود و برای شما مشکلاتی به وجود بیاید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  فوتوسلفی

  فوتوسلفی اختصاصی ترین منبع اطلاعات بازیگران و ورزشکاران ایرانی و خارجی است که از سال 1400 فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نموده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا