رپورتاژ

۵ اشتباه رایج دیگر در عکاسی از پرندگان

 • قضاوت در مورد ترکیب بندی کمی شبیه به قضاوت در مورد اسکیت بازی است. هر بیننده ممکن است نظر متفاوتی داشته باشد. در نهایت عکاسی هنر است. البته قوانین کلی وجود دارد که اغلب ارزش رعایت کردن را دارند، اما گاهی اوقات خوب است که با جسارت آنها را زیر پا بگذارید .

  ۵ اشتباه رایج دیگر در عکاسی از پرندگان

  ۱. ترکیب بد

  شاید دلیل شماره یک برای حذف عکس پرنده ترکیب بندی بد باشد . این مشکل به هیچ وجه محدود به عکاسی از پرندگان نیست، اما اجتناب از آن به ویژه با پرندگان سریع دشوار است. ما در آتلیه روبان بهترین آتلیه عکاسی عروس در اصفهان و آتلیه اصفهان به شما انواع آموزش های عکاسی را بر اساس تجربه چندین ساله خود میدهیم.

  بر خلاف نقص فنی، مشکلات ترکیبی برای شناسایی و توصیف دشوارتر است. معمولاً چیزی نیست که بتوان آن را دقیقاً اندازه گیری کرد. اما به طور خلاصه، چیزی در یک عکس کلیک نمی کند.

  قضاوت در مورد ترکیب بندی کمی شبیه به قضاوت در مورد اسکیت بازی است. هر بیننده ممکن است نظر متفاوتی داشته باشد. در نهایت عکاسی هنر است. البته قوانین کلی وجود دارد که اغلب ارزش رعایت کردن را دارند، اما گاهی اوقات خوب است که با جسارت آنها را زیر پا بگذارید .

  یک راه خوب برای درونی کردن ترکیب بندی خوب، مطالعه عکس های با کیفیت بالا است که توسط عکاسان دیگر گرفته شده است. منظورم این نیست که فقط به آنها نگاه کنم، بلکه به آنها فکر کنم. به عنوان یک منبع قابل اعتماد از تصاویر با کیفیت، می توانید به برندگان گذشته مسابقه عکاس سال پرنده نگاه کنید .

  به طور خلاصه، برخی از نکات من عبارتند از:

  1. عناصر موجود در تصویر را متعادل نگه دارید.

  2. اگر ترکیب به آن نیاز دارد، از برش نترسید.

  3. هر چیز غیر ضروری در عکس به آن تعلق ندارد.

  4. وقتی در میدان هستید فکر کنید. تلاش برای رفع مشکل در رایانه بهترین روش نیست.

  5. لازم نیست پرنده در عکس از “قوانین” کلاسیک مانند پر کردن کادر، خارج کردن کل پس زمینه از فوکوس یا مطابقت با قانون یک سوم پیروی کند.

  اساساً پرنده و محیط اطرافش باید به طور هماهنگ با هم کار کنند تا کلیتی دلپذیر برای چشم ایجاد کنند. گفتن این کار آسان تر از انجام آن است، زیرا هر چشمی از چیز متفاوتی لذت می برد. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که آزمایش کنید و ببینید چه چیزی جواب می دهد و چه چیزی خوب نیست. نترسید که در این تلاش از مسیر شکسته خارج شوید. مسیر عکس‌های استثنایی می‌تواند از طریق مسیری پر از انبوه‌ها منتهی شود.

  عکاسی از پرندگان
  عکاسی از پرندگان

  ۲. عمل کافی نیست

  با برگزاری نمایشگاه عکس پاسپورت افراد به سرعت خسته می شوید. حتی چهره‌های زیبا هم بدون هیچ اقدام یا داستانی یکنواخت می‌شوند. این هم برای صورت انسان و هم برای پرنده صدق می کند. بنابراین، سعی کنید برخی از اقدامات را در عکس های خود بگنجانید. مثل همیشه، گفتن این کار آسان تر از انجام آن است، اما ارزش تلاش را دارد.

  منظورم دقیقا چیه؟ پرندگان موجودات فوق العاده فعالی هستند. گاهی اوقات بیش از حد، و این چالش است! از آنها طوری عکس بگیرید که گویی داستانی از زندگی آنها تعریف می کنید، درست مانند عکاسان مستند انسان گرا.

  معمولاً رایج ترین رفتار پرندگان، غذا خوردن و غذا خوردن است. البته پرواز آنها نیز فوق العاده جذاب است. خیلی خجالتی نباشید تا رفتارهای خواستگاری یا جفت گیری پرنده را به تصویر بکشید. لانه سازی و مراقبت از بچه های آنها نیز فرصت های زیادی را برای عکاسان فراهم می کند.

  تعامل بین پرندگان و سایر اعضای قلمرو حیوانات از جمله انسان نیز می تواند بسیار جالب باشد. پرندگان در خلاء زندگی نمی کنند – آنها در زیستگاه خود زندگی می کنند. این دو موضوع را با هم ترکیب کنید تا یک داستان بگویید. نقوش زیادی برای کشف و بهره برداری وجود دارد. اما از هر چیزی که عکاسی می کنید، همیشه ایمنی پرندگان و البته امنیت خودتان را در نظر داشته باشید.

  ۳. نور ضعیف

  نور جوهره اساسی عکاسی است. نمی توان کمکی کرد – اگر کیفیت نور ضعیف باشد، عکس های ما نیز چیز دیدنی نخواهند بود. این امر به ویژه در مورد عکاسان منظره، که نور برای آنها جام مقدس است، صادق است. اما حتی عکاسان پرنده هم نمی توانند بدون همکاری ستاره مادرمان کار کنند.

  بنابراین، نور خوب و نور بد شامل چه مواردی است؟ برای غیرعکاس‌ها، یک روز آفتابی دوست‌داشتنی ایده‌آل در نظر گرفته می‌شود – برای عکاسان، معمولا برعکس است. نور بیش از حد آفتابی ظهر روز سوژه شما را در سایه های عمیق، رنگ های ضعیف و هوای درخشان فرو می برد. ناگفته نماند که فعالیت پرندگان معمولاً در این زمان از روز به حداقل می رسد.

  در عوض، بهترین نور برای عکاسی معمولاً در لبه‌های روز است – صبح زود و حوالی غروب آفتاب. پرندگان نیز در آن ساعات روز، به خصوص درست قبل از طلوع آفتاب، فعالیت بیشتری دارند. (اگر دوست ندارید زود بیدار شوید، شاید یک سفر در چندین منطقه زمانی به غرب برنامه ریزی کنید! وقتی در هاوایی هستید، ساعت بیولوژیکی خود را روی زمان نگه دارید، و طلوع خورشید را از دست نخواهید داد.)

  در نهایت، جهت نور را آزمایش کنید. برای مثال می توان عکس های جادویی را با نور پس زمینه گرفت. از نور به ظاهر ناکافی ناامید نشوید. حتی اگر ISO دوربین شما بیش از ۱۰۰۰۰ باشد، نور همچنان می تواند زیبا باشد. بنابراین اگر بیرون باران گربه‌ها و سگ‌ها می‌بارد، یا اگر خورشید به تازگی غروب کرده است، از نور استفاده کنید تا چیزی منحصر به فرد را ثبت کنید. در تمامی عکس هایی که در آتلیه روبان گرفته میشود نور کاملا تنظیم شده و نور از مهمترین عوامل عکاسی می باشد.

  اشتباه عکاسی از پرندگان
  اشتباه عکاسی از پرندگان

  ۴. استفاده آشکار از تغذیه کننده پرندگان

  چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​بسیاری از عکس‌های پرنده تحت شرایط کنترل‌شده در نزدیکی تغذیه‌کننده پرندگان یا مستقیماً در خود فیدر گرفته می‌شوند. در مناطق معتدل اروپا یا آمریکای شمالی، اینها معمولاً پرندگان چوبی، پلاستیکی یا شیشه ای هستند. در مناطق استوایی، اغلب با دسته های آویزان موز یا میوه مواجه می شوم که در داخل بامبو تقسیم شده قرار گرفته اند.

  به گفته زیست شناسان پرندگان ، اگر چنین تغذیه ای مسئولانه انجام شود، هیچ مشکلی برای سلامت پرنده وجود ندارد. اما از نظر عکاسی، کار در یک تغذیه کننده پرنده از نظر اخلاقی مشکوک تر است. اگر تصمیم به گرفتن پرندگان در نزدیکی فیدر دارید، نظر من این است که در مقایسه با عکس گرفتن در طبیعت به دانش بیشتری در مورد موضوعی که عکاسی می کنید نیاز دارید .

  به عنوان مثال، یک عکس “تغذیه کننده” اغلب با شواهد غیرمستقیم قابل تشخیص است. در طبیعت، تیغه آبی، آجیل یا مرغ سیاه که دانه آفتابگردان یا بادام زمینی در منقار آن باشد، نخواهید یافت. به همین ترتیب، توکان ها و تاناگرها معمولاً موز نمی خورند. بنابراین وقتی تصویری از یک توکان را می بینم که روی منقارش موزی مالیده شده است، بلافاصله از شرایط ایجاد عکس مطلع می شوم.

  من به شما نمی گویم که از پرندگان در دانخوری های مسئول عکس نگیرید. با این حال، حداقل توجه داشته باشید که زیست شناسان و عکاسان آگاه اغلب می توانند این را بگویند. فکر می‌کنم یا باید تغذیه کننده پرنده را به عنوان بخشی از داستان در عکس بگنجانید، یا باید اطلاعات کافی در مورد سوژه داشته باشید تا آن را به گونه‌ای ثبت کنید که حقایق نادرستی در مورد بیولوژی یا زیستگاه آن ارائه نکند.

  ۵. انتخاب ضعیف پرنده

  اگرچه برخی از پرندگان مطمئناً در بین انسان ها محبوبیت بیشتری دارند، اما منظور من در اینجا این نیست. من هرگز جرات نمی کنم بگویم که یک گونه از گونه دیگر ارزش عکاسی بیشتری دارد.  بنابراین منظور من از “انتخاب ضعیف پرنده” چیست؟ این در مورد داستانی است که می خواهید بگویید. چندین بار موفق به گرفتن یک عکس تقریباً زیبا شده ام. همه چیز عالی بود: پس زمینه، نور، حالت پرنده… همه چیز. تنها نقص، وضعیت پرهای قهرمان اصلی بود.

  پرندگان به طور منظم پرهای خود را می ریزند، بنابراین حتی یک پرنده سالم نیز می تواند در زمان های خاصی از سال کمی پاره به نظر برسد. به عنوان مثال، اردک ها اغلب این را در اوج تابستان تجربه می کنند. مرغ مگس خوار نیز به معنای واقعی کلمه لحظه های کمتر درخشان خود را دارند. به عنوان مثال، دم خاردار سیمی، تاج جذاب خود را در ابتدای سال از دست می دهد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  فوتوسلفی

  فوتوسلفی اختصاصی ترین منبع اطلاعات بازیگران و ورزشکاران ایرانی و خارجی است که از سال 1400 فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نموده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا