اخبار بازیگران

ماجرای حکم اعدام محمدمهدی کرمی قاتل شهید روح الله عجمیان

 • ماجرای حکم اعدام محمدمهدی کرمی قاتل شهید روح الله عجمیان

  ماجرای حکم اعدام محمدمهدی کرمی قاتل شهید روح الله عجمیان که محمدمهدی کرمی یکی از بازداشت شدگان در ماه آبان ۱۴۰۱ می باشد که به جرم به شهادت رساندن شهید روح الله عجمیان حکم اعدام برای او صادر شده است.

  اعدام محمد مهدی کرمی
  اعدام محمد مهدی کرمی

  مصاحبه پدر محمد کرمی با اعتماد

  «اعتماد» برای بررسی ابعاد گوناگون ماجرا گفت‌ و گویی را با ماشاء الله، پدر و آقاسی وکیل تعیینی خانواده که اجازه دسترسی به پرونده را پیدا نکرده ترتیب داده تا به سهم خود به روند روشن شدن پرونده کمک کند.

  گفتنی است، «اعتماد» آماده است، دیدگاه مسوولان پرونده را از جنبه‌های گوناگون شنیده و آنها را هم بازتاب دهد.

  در این باره بخوانید : اعدام محمد حسینی و محمدمهدی کرمی قاتلین شهید عجمیان ۱۷ آذر ۱۴۰۱

  آقا ماشاءالله کرمی ، چرا دادگاه اجازه بررسی پرونده را به وکیل تعیینی شما نداد؟

  قبلا به ما گفته بودند، می‌توانید وکیلی را تعیین کنید، اما نهایتا اجازه ندادند. من به آقای آقاسی زنگ زدم و ایشان خودشان به کرج آمدند. بعد از حضور وکیل، به ایشان اعلام شد، اجازه دسترسی به پرونده را ندارد. آقای […] هم که وکیل تسخیری پسر ماست به ما گفتند، می‌توانید وکیل انتخابی داشته باشید. اما اجازه داده نشد. آقا پای جان یک نوجوان در میان است. آیا نباید به خانواده متهم اجازه داده شود، وکیلی داشته باشند؟ موضوعاتی که پسرم مطرح می‌کند، باید توسط وکیل بررسی شود. اما اجازه حضور وکیل را نداده‌اند.

  شما اهل کجا هستید؟

  ما از اقوام کرد هستیم. البته مادرم ترک است و پدرم کرد است. به خدا ما شیعه هستیم و کشورمان را دوست داریم.

  هر جای ایران که باشید هموطن ما و ایرانی هستید. دادگاه چه حکمی برای محمدمهدی داده است؟

  محکوم به اعدام شده است. خودش چهارشنبه ساعت ۲بعدازظهر به ما زنگ زد و گفت بابا حکم‌ها را به ما داده‌اند؛ حکم من اعدام است. پسرم گریه می‌کرد و می‌گفت به مامان چیزی نگو… مادرش وابستگی زیادی به مهدی دارد. پسرم ورزشکار است و همیشه تلاش می‌کرد که افتخار کسب کند. اگر اتفاقی برای مهدی بیفتد، زندگی ما هم به پایان می‌رسد. به آقای آصف حسینی گفتم، تو رو خدا دوبار، حبس ابد به بچه من بدهید، اما او را اعدام نکنید. پسر من چندین قهرمانی کشور در رشته کاراته دارد. من دستفروش هستم و با نان کارگری او را بزرگ کرده‌ام. همه آشنایان، همسایگان و همکارانم می‌دانند من دستفروشی می‌کردم تا این پسر بتواند یک روپایی ورزشی بگیرد و افتخارآفرینی کند. من نمی‌دانم امروز دادم را به کجا ببرم. روزی که مهدی دستگیر شد، کفش کالج و شلوار راسته پوشیده بود. مگر با این تیپ کسی به تظاهرات می‌رود؟

  چه اتفاقی افتاد که مهدی وارد تجمعات اعتراضی شد؟

  خودش در فیلمی که از او منتشر شده می‌گوید، برای مراسم چهلم حدیث نجفی رفته اما این حرکت ناگهان به اعتراضات شدید ختم شد. به خدا به پیر به پیغمبر بچه من بی‌گناه است. من به مسوول پرونده گفتم این حکم را به بچه من نده، این بچه بی‌گناه است. به من گفتند، «شما راضی هستی حکم خدا و پیغمبر را زیر سوال ببرم؟» به او پاسخ دادم که نه، اگر حکم خدا و پیغمبر این است که بچه من اعدام شود. حلال خدا و پیغمبر باشد. نخواستم… انگار این بچه را نداشتم. چه می‌توانستم بگویم؟ وقتی ما را در برابر خدا و پیغمبر می‌گذارند. مدت‌هاست که سرکار نرفته‌ام، من دستفروشی می‌کنم و دستمال کاغذی می‌فروشم. صبح می‌روم دادگاه و زندان و بعد در کوچه‌ها بی‌هدف راه می‌روم. امروز صبح رفتم زندان، ناظر و دادیار زندان نبودند. به من گفتند اگر پرونده‌ات مربوط به اعتراضات است، اینجا نیا. جوابت را نمی‌دهند. هر شب نگرانم که خبر اعدام بچه‌ام را به من برسانند. امیدم ناامید شده. تو رو خدا اگر دست‌تان به جایی و مسوولی می‌رسد، صدای ما را برسانید، ما ضعیف هستیم و در این دنیا کسی را نداریم. بچه من بی‌گناه است و آدمکش نیست. حکم بچه‌ام را داده‌اند و هر لحظه ممکن است، حکم را اجرا کنند.

  وکیل تسخیری کمکی به پرونده نکرده است؟آیا به حکم اعتراض کرده‌اید؟

  به ما گفتند می‌توانید به حکم اعتراض کنید. یک هفته است به آقای […] وکیلی که قوه قضاییه تعیین کرده، زنگ می‌زنم، حتی جوابم را نمی‌دهد. این آقای وکیل حتی حاضر نشد، آدرس دفتر خود را به من بدهد. از ایشان خواستم اجازه بده من پیش شما بیایم، حرف‌هایی که پسرم به من زده را به شما بگویم ثبت کنید، در پرونده بگذارید. عکس مدال‌های پسرم را گرفتم که در پرونده بگذارد. یک استشهاد هم از مسجد محل گرفتم اما هنوز نتوانسته‌ام روی پرونده بگذارم، شاید خدا خواست و در دیوان، حکم اعدام به حبس بدل شد. به خدا قسم این روزها زندگی نداریم (بغض ماشاءالله می‌شکند و اشک می‌ریزد) . به هر کس می‌گویم، می‌گوید، پرونده امنیتی است، ولش کن. ۲هزار نفر در اعتراضات چهلم حدیث نجفی حضور داشته‌اند، جرم همه را به روی پرونده پسر من آوار کرده‌اند.

  خود مهدی چه می‌گوید. جرمش را قبول دارد؟

  از او می‌پرسم، مهدی، جانِ من این کارها را تو کرده‌ای؟ می‌گوید، به خدا بابا، قسم به دستان پینه بسته تو که من این کارها را نکرده‌ام. اما برای حکم اعدام، آیا جز اعتراف نیاز به سند و مدرکی نیست؟ آیا نباید این جزییات بررسی شود. من اصلا نمی‌دانم اینکه با شما صحبت می‌کنم، درست است؟

  امیدوارم عدالت هر چه که هست برای شما و خانواده شما جاری و ساری شود.

  خدایی اگر هست که حتما هست از آدم‌های بدبختی مثل ما، حفاظت کنه. ما هیچ کس را نداریم و به خدا پناه می‌بریم. نمی‌دانم چه باید بکنم. مادر مهدی شب و روز گریه می‌کند و آه می‌کشد. اما دست‌مان به جایی بند نیست.

  گفتنی است خبرنگار ما روز گذشته بارها با وکیل تسخیری مهدی تماس گرفت تا نظرات ایشان درباره پرونده را منعکس کند که علی رغم وعده‌های آقای وکیل این ارتباط برقرار نشد.

  منبع تمام مطالب بالا: روزنامه اعتماد

  گردآوری: فوتوسلفی

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۱۴ رای

  فوتوسلفی

  فوتوسلفی اختصاصی ترین منبع اطلاعات بازیگران و ورزشکاران ایرانی و خارجی است که از سال 1400 فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نموده است.

  ‫۱۲ نظرها

  1. پدر جان
   روح ا مثل برادر من بود کاش اونجا بودم بجای اون من غرقابه خون میشدم کاش این قهرمانان کاراته و .. این جوانمردا منو میزدن گاش غربت برادرم میمردم نمی دیدم شما کردی ادعای مردونگی تون می‌شود این مردونگی بود که با لگد تو صورت ی افتاده زمین به خاک افتاده بزنی من اگه مرد بودم و این ی کار کرده بودم خودم خودم میزدم فقط اگه مرد بودم

  2. بنده خدا کاری نکرده که اون فیلمهایی هم که پخش شده درحال کتک زدن روح الله عجمیان یکی دیگه ست
   واقعا خجالت نمیکشید با غرض شخصی خبرها رو تحریف میکنید؟
   فیلم اعترافش که موجوده

   1. خواهش میکنم همه بدون تعصب واقعه رو مرور کنن تا عاقلانه به نتیجه برسیم…. این رسمش بود یه نفر رو تنها گیر بندازین و به شهادت برسونید؟؟؟ اصلا این فرد خاطی یا جانی به شماها چه وحشیانه بش حمله کردین….کی بود پیکرشو میکشید رو زمین ؟؟؟ با کی دشمنی دارید؟؟؟؟ با خودتو؟؟؟؟ این پدر بدبخت و فلک زده الان آبروشو گرو گذاشته برای کی؟؟؟ برای چی؟؟؟؟
    البته که همه متاثر هستیم از این وقایع و برادرکشی ها…. به اشاره دست افراد خائن و وطن فروش….

    1. بابا شرم و حیا هم خوب چیزیه ! خودش اومده جز به جز تعریف کرده که چطور شهید عجمیان رو خود این نامرد چند تا ضربه زده … بابا فیلمش هست خودش داره رو فیلم توضیح میده بعد تو میگی بی گناهه! پسرم مدال قهرمانی داره ؟ خجالت بکش از خون اون شهید مظلوم خجالت بکش متهم ردیف اول این جنایت شرم آور همین نامرده

  3. واقعا جای خجالت داره.درسته هیچ پدر و مادری نمیتونه به داشتن همچین بچه ای افتخار کنه .اما شهید روح الله عجمیان را مادر نزاییده بود؟ اون ورزشکار نبود؟؟؟ فیلمها هم که مدرکه.اگر پسر ایشون بچه بودن , نه نه و باباش باید توی خونه نگه اش میداشتن نره بچه مردم را به جرم بسیجی بودن بکشه.حدیث نجفی دختر خاله دسته دیزیش بود رفت به خاطرش این سید مظلوم را کشت؟ ایشون هم مثل امجد امینی یه دروغگو بیشتر نیست.معلوم نیست رسانه های معاند چه وعده ای بهش دادن که دروغ سر هم می کنه.خدا لعنت کنه کسانی را که در قتل این سید مظلوم نقش داشتن و کسانی که به مرگش راضی بودن و کسانی که الان از قاتلینش حمایت می کنند

   1. دقیقا همینه رسانه های خارجی میرن با پدر و مادر درمانده و ضعیف النفس این جنایتکارا البته بلا نسبت خانواده ی محترمتون مرحومه مهسا امینی ! مصاحبه میکنن قول حمایت میدن اینا رو باد میکنن مثل فیل هاشون میکنن بعد همونجا ولشون میکنن خود این پدر فهم این رو نداره که فیلم و اعترافات واضح پسر خودش رو بفهمه ؟ چون پسرت ورزشکاره باید هر جنایتی و هر حماقتی خواست بکنه و بعدش هم توقع داشته باشی ازش تشکر هم بکنن ؟

  4. فیلمی که از این یارو الان پخش شده بدن بی جان شهید به زمین میکشه و بعد با لگد با لگد به سر و صورت شهید میزنه
   ببینم اون بچه خانواده نبوده از زیر بته درآمده پدر شهید در خواست قصاص داده
   پس شرعا حکم اعدام باید اجرا بشه وسلام

  5. خیلیییی بیشرفی که یه همچین بچه ای بار اوردی تو یه دروغگویی و پسرت یه قاتل حیف از اون جوون از اون سید مظلوم که ۷۰ نفر دورش کردن پس فطرت جای نون دراوردن یکمی به بچت شعور و انسانیت یاد میدادیییییی خدا لعنتتون کنه ریشتون بخشکع که مثل عمربن سعدین کی روی قفسه سینه یه مجروح پرید جز یارای شمر ؟ شما از نسل شمرید💔

  6. پدر جان پسر شما حقش بود و به حقش رسید ناراحت نباش چون اگر شما هم جای پدر و مادر شهید می بودی همین کار را درخواست داشتی
   عدالت اجرا شد
   منتظر اعدام آق دکتر حسن لو و خانمش هستیم تا خوب حق به حقدار برسه
   و شایعت و بایعت علی قتلهم

  7. خجالت نمیکشی میگی پسرم بی گناهه ؟ خودت را بذار جای پدر و مادر اون شهید بی گناه ، اگه یه نفر دیگه باهزاران مدال و افتخار و مدرک ، این طور بیشرمانه و وقیحانه و حیوان صفت بچه ات را میکشت باز هم همین حرف را میزدی
   حتی اگه هزاران مدال و افتخار داشته باشد ، قاتل است ، آن هم قتل عمد ، آن هم قتل همراه با شکنجه و آزار ،
   پسرت لیاقت قهرمان بودن را نداشته ، لیاقت زندگی کردن در جمع انسانها را نداشته

  8. شرم بر قانونی که نمیزاره طرف از خودش دفاع کنه نه وکیل نه سند محکمه پسند فقط دنبال گردن برای طنابشون هستن
   منم ببرن شکنجه بدن یه قتل که هیچ ده تا قتل و گردن میگیرم و جزء به جزء داستانی که بهم گفتن و میام میگم
   شکنجه بدتر از مرگه طرف حاظره بمیره و دروغ بگه اما دیگه شکنجه نشه
   اگه عدالتی بود همچین پرونده های باید بصورت علنی و با حضور وکیل تعیینی اجرا میشد

  9. مستندات جدید از سوء سوابق متعدد کیفری «محمدمهدی کرمی»/ از شکایت پدر از پسر تا اعتیاد به مواد مخدرمستندات جدیدی منتشر شده است که از سوابق کیفری متعدد «محمدمهدی کرمی» یکی از محکومین پرونده شهید روح الله عجمیان خبر می‌دهد.
   به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، مستندات موجود در پرونده محمدمهدی کرمی نشان می‌دهد، این محکوم‌علیه دارای چندین سوءسابقه و بازداشت از جمله شکایت خانواده‌اش علیه او بوده است.

   در یکی از موارد شکایت خانواده کرمی علیه پسرشان در تاریخ ۲۵ مرداد ماه سال ۱۴۰۱ (کمتر از ۵ ماه پیش)، پدر محمدمهدی کرمی در ساعت ۹:۴۵ به گشت فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مراجعه کرده و عنوان داشته پسرش به مواد مخدر اعتیاد دارد و اقدام به تخریب وسایل منزل و تهدید اهالی منزل با چاقو کرده است.

   سوابق محمدمهدی کرمی به مصرف مواد مخدر و آزار و اذیت خانواده محدود نمی‌شود، نامبرده در تاریخ ۱۶ آبان سال ۹۸ به علت مصرف مشروبات الکلی بازداشت و برای او پرونده قضائی تشکیل شده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا