رپورتاژ

بهترین دفترهای برنامه ریزی کنکور کدامند؟

 • بهترین دفترهای برنامه ریزی کنکور کدامند؟

  همان طور که می دانید کنکور، یکی از اتفاقات بسیار مهم در زندگی تحصیلی تمامی افراد به شمار می رود. بسیاری از دانش آموزان از سال های قبل، خود را برای این رویداد مهم آماده می کنند. داشتن یک برنامه ریزی بلند مدت برای کنکور به دانش آموزان کمک می کند تا بتوانند به  نحوی دقیق تر برنامه های خود را سامان دهی کنند و پیش ببرند. در چنین مواقعی، استفاده از بهترین دفتر برنامه ریزی کنکور ضرورت دارد تا موفقیت شما را تضمین کند.

  دفتر برنامه ریزی کنکور
  دفتر برنامه ریزی کنکور

  با استفاده از چنین ابزاری، شما می توانید به  تنهایی و بدون نیاز به مشاور و یا هر فرد دیگری، به برنامه ریزی مناسب و مطابق با شرایط خود دست بزنید. در این مقاله قصد داریم به این مطلب بپردازیم که بهترین دفترهای برنامه ریزی کنکور کدامند و برخی از آن ها را معرفی کنیم.

  دفتر برنامه ریزی روبیک کنکور

  دفتر برنامه ریزی روبیک کنکور، یکی از مناسب ترین ابزارها برای افراد و دانش آموزانی است که قصد دارند هر چه سریع تر به موفقیت در کنکور دست پیدا کنند. با استفاده از این محصول، دانش آموزان اصول صحیح برنامه ریزی برای کنکور را خواهند آموخت. از طرف دیگر می توانند با اجرا و پیاده سازی این اصول، به اهداف مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند. این دفتر به  نحوی طراحی  شده که می تواند برای تمامی دانش آموزان، در تمامی رشته های تحصیلی، مورد استفاده قرار بگیرد.

  تمامی مقاطع تحصیلی نیز می توانند از این محصول استفاده کنند. این دفتر ویژگی های قابل  توجهی دارد. از جمله ویژگی های آن می توان به امکان برنامه ریزی ساعتی اشاره کرد. هم چنین می توانید از امکان برنامه ریزی حجمی زمانی و یا تکنیک برنامه ریزی پومودورو استفاده کنید. با این دفتر می توانید مراحل مطالعه، روش مطالعه، خلاصه نویسی و… را به  خوبی آموزش ببینید و آن را پیگیری کنید. این دفتر برنامه ریزی هم چنین امکان مرورهای متوالی با فاصله، تست تسلط و… را به دانش آموزان ارائه می دهد.

  دفتر برنامه ریزی روبیک به  صورت سیمی طراحی  شده است. لذا دانش آموزان می توانند به  راحتی از آن استفاده کنند. این دفتر توسط انتشارات بین المللی گاج طراحی و تدوین  شده و تعداد صفحات آن ۲۵۶ است. این دفتر شامل داستان های انگیزشی برای حفظ انگیزه دانش آموزان است و می تواند تکنیک های خاص موفقیت را به آنان بیاموزد.

  از دیگر اجزای این دفتر می توان به ایستگاه های مشاوره کاربردی اشاره کرد که به  طور ویژه برای آموزش رموز موفقیت دانش آموزان در نظر گرفته  شده است. لذا دانش آموزان با استفاده از این ابزار می توانند به برنامه ریزی برای رقابت با خود دست بزنند که از جمله مهم ترین مسائل روان  شناختی در شرایط امروز به شمار می رود.

  دفتر روبیک کنکور گاج هم چنین شامل جدول های برنامه ریزی درسی و ساعتی است که براساس روش بولت ژورنال تدوین شده اند و برای اولویت بندی و طبقه بندی کارها بسیار مناسب اند. از طرف دیگر دانش آموزان می توانند با استفاده از این ابزار به برنامه ریزی کارهای انجام  نشده نیز به  صورت روزانه و به همراه نمودار پیشرفت دست بزنند و یا می توانند با استفاده از آن به یک برنامه ریزی دقیق برای انجام فعالیت های روزانه اقدام کنند. بدون این  که آموزش تخصصی در این  باره دریافت کرده باشند.

  جدول ثبت و ارزیابی واقع  بینانه فردی یکی دیگر از بخش های این دفتر است. هم چنین دانش آموزان با به کارگیری این محصول می توانند به پایش ساعات خواب و یا کارهای فوق برنامه نیز دست بزنند.

  دفتر برنامه ریزی به روش مهندس جوکار

  برای دانش آموزانی که قصد دارند به قله های بالای موفقیت دست پیدا کنند این دفتر، بسیار مفید و مؤثر است. یکی از ویژگی های اصلی دفتر برنامه ریزی به روش مهندس جوکار این است که دانش آموزان با استفاده از آن می توانند انگیزه کافی برای پیگیری اهداف خود پیدا کنند و با سرعتی مطلوب به سمت هدفشان حرکت کنند. این دفتر برنامه ریزی با در نظر گرفتن اصول صحیح برنامه ریزی تحصیلی و بر اساس مطالعات و پژوهش های متعدد، تدوین و تألیف شده  است.

  با استفاده از این ابزار دانش آموزان می توانند یک برنامه ریزی منحصر به  فرد برای خود انجام دهند و از طرف دیگر روش درست برنامه ریزی را بیاموزند که موجب می شود بتوانند در مراحل آتی زندگی تحصیلی خود نیز از روشی که آموخته اند، استفاده کنند. دارا بودن جدول هایی برای ثبت فعالیت های روزانه در شروع و یا میانه های یک  ماه، یکی از ویژگی های این دفاتر برنامه ریزی است. از طرف دیگر در ابتدای هر ماه و وسط آن، جدولی به نام برنامه ریزی ساعتی برای دانش آموزان تدارک دیده شده  است.

  بنابراین این افراد می توانند تمامی ساعات شبانه روز خود را مدیریت نمایند. در این دفتر برنامه ریزی، بخش هایی به نام ایستگاه آموزش تدارک دیده شده  است که بسیاری از مطالب مفید و کاربردی برای دانش آموزان را در اختیار آن ها قرار می دهد. بخش دیگر این دفتر برنامه ریزی، مطالب انگیزشی و مفید در کنار مطالب آموزشی و برنامه ریزی درسی، است. این کتاب توسط مهندس ابوالفضل جوکار به رشته تحریر درآمده و انتشارات بین المللی گاج نیز آن را چاپ و منتشر ساخته  است.

  همراه من؛ برنامه ریزی هفتگی کنکور

  این دفتر برنامه ریزی توسط دکتر حامد اختیاری و محمد برزگری و بر اساس نظام جدید آموزشی طراحی و تدوین  شده و انتشارات مهر و ماه نیز آن را چاپ و منتشر کرده  است. این دفتر برنامه ریزی به تأیید دفتر تکنولوژی آموزشی وزارت آموزش و پرورش نیز رسیده  است و می تواند به برنامه ریزی هفتگی برای کنکور سراسری به دانش آموزان کمک کند. دانش آموزان رشته های مختلف از قبیل ریاضی فیزیک، زبان تخصصی، علوم انسانی، علوم تجربی، علوم و معارف اسلامی و دانش آموزان رشته های هنر می توانند از این دفتر برنامه ریزی استفاده کنند.

  دفتر برنامه ریزی به روش قلم چی

  این دفتر برنامه ریزی نیز یکی از مناسب ترین گزینه ها برای دانش آموزان در مقطع کنکور است و می تواند در مقطع پیش  دانشگاهی به  صورت یک ابزار درسی و آموزشی و یا کمک  آموزشی مورد استفاده دانش آموزان قرار بگیرد. دفتر برنامه ریزی به روش قلم چی، توسط کاظم قلم چی و در ۱۸۳ صفحه طراحی و تدوین شده  است. کانون فرهنگی آموزش قلم  چی این کتاب را چاپ و منتشر ساخته  است.

  این دفتر به  نحوی طراحی و تدوین  شده که علاوه  بر دانش آموزان کنکوری و دانش آموزان در مقطع دبیرستان، می تواند مورد استفاده مدیران و اساتید و دانشجویان نیز قرار بگیرد و در آن ها به نظم بخشی و مدیریت زمان کمک کند. به  طور خلاصه می توان گفت تمامی افرادی که مشاغل و گرفتاری های زیادی دارند اما در برابر، فرصت آن ها کم است می توانند از قابلیت های این محصول بهره مند گردند.

  معرفی بهترین دفتر برنامه ریزی کنکور، موضوع اصلی این مقاله بود. با خرید دفتر برنامه ریزی در گاج مارکت می توانید اهداف خود را دقیق تر پیگیری نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  فوتوسلفی

  فوتوسلفی اختصاصی ترین منبع اطلاعات بازیگران و ورزشکاران ایرانی و خارجی است که از سال 1400 فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نموده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا