رپورتاژ

کاربرد مه پاش و پد سلولزی در گلخانه

 • کاربرد مه پاش و پد سلولزی در گلخانه

  در آب و هوای گرم و خشک، خنک کننده تبخیری یک روش خنک کننده موثر است. یک خنک کننده تبخیری از یک فن دمنده، یک پمپ و پدهایی که مرطوب نگه داشته می شوند تشکیل شده است.

  کارایی یک سیستم خنک کننده تبخیری به رطوبت نسبی، دمای محیط، سرعت دمنده، کیفیت آب و منطقه نگهداری رطوبت و پیکربندی پد بستگی دارد.

  کاربرد مه پاش
  کاربرد مه پاش

  پد سلولزی از ورق های از جنس کرافت هستند که بصورت راه راه بهم چسبیده اند که به گونه ای طراحی شده اند تا آب درون آن ها بصورت یکنواخت پخش گردد و هوا بتواند بخوبی از آن خارج شوند.

  این ورق های بهم چسبیده در نهایت ضخامت خاصی را بوجود می آورند که این میزان بیانگر ضخامت پد است . باید دقت کنید که اگر مثلا برای کولر و یا یک فضای خاص قصد تهیه پد ها دارید ابعاد آن با مشخصات وسیله و یا مکان شما همخوانی داشته باشد.

  تفاوت پد سلولزی با پوشال های قدیمی

  کاربرد مه پاش
  کاربرد مه پاش

  اکثر ما پوشال ها را در کولر های خانگی و بیشتر مدل های کولر های قدیمی مشاهده کرده ایم و ممکن است تا به حال پد های سلولزی را از نزدیک مشاهده نکرده باشیم مگر در یک گلخانه بزرگ و یا یک کولر صنعتی در یک سالن صنعتی بزرگ با مدل ها سلولزی نیز آشنا شده باشیم.

  پوشال های قدیمی در دما های مناطقی بالا اصلا کارایی ندارد و ممکن است حتی کارایی آن به صفر نیز برسد و عملا دیگر کولر خنکی ندارد.

  کاربرد پد های سلولزی

  پد های سلولزی در صنایع بسیار مختلفی کاربرد دارند گلخانه ها یکی از مهمترین میزبان ها برای این پدهاست .

  در کشور ما گلخانه های فراوانی وجود دارد که برای صنعت کشاورزی ما نیز بسیار حائر اهمیت می باشند. در فصول گرم سال بالا رفتن دمای گلخانه می تواند برای گیاهان بخصوص گیاهان سردسیری مضر باشد. بنابراین باید به فکر کاهش میزان دما به روش های گوناگون بود.

  پد های سلولزی در قاب های مشخصی در سمتی از گلخانه نصب می گردند این پد ها توسط پمپ های مخصوصی مرطوب شده و خیس می گردند و با توجه به خاصیت موینگی در پد های سلولزی وجود دارد آب بصورت کاملا یکنواخت در تمامی سطح این پد پراکنده می شود.

  خاصیت موینگی یکی از مهمترین تفاوت های پد های سلولزی با پوشال است. پد سلولزی مقاوم تر و استوار تر از پوشال هستند و بهترین و ایده آل ترین گزینه برای جایگزینی آنها با پوشال می باشد.

  هوای گرم بیرون با گذر از این پد ها گرم های خود را از دست می دهند و خنک می گردند.

  مه پاش چیست و چه کاربردی در گلخانه دارد

  مه پاش چیست
  مه پاش چیست

  سالنهای گلخانه در بسیاری از موارد نیازمند  تامین رطوبت و یا کاهش دما میباشند. از این رو دستگاه‌های مه پاش در این سالنها مورد استفاده قرار می‌گیرند تا امکان تامین  هر چه بهتر شرایط رشد و نمو گیاه را فراهم آورند. در گلخانه‌ها با توجه به امکان تامین شرایط هوایی مطلوب، برای رشد هر گیاه، به راحتی می‌توان در تمام فصول، گیاهان را رشد و پرورش داد.

  مه پاش طی یک فرایند ساده آب را در حد پودر شدن فشرده می کند . آب طی فشار قدرتمند در درون شیلنگ های جاری می گردد که هر یک در مسیر خود دارای نازل هستند . نازل ها آب را از خود به بیرون بصورت پودری شکل پاشش می کنند.

  استفاده و پوشش سرتاسری گلخانه توسط شیلنگ های مه پاش سبب می شود تا در تمامی نقاط گلخانه رطوبت لازمه برای گیاه تامین گردد

  در فصول گرم سال استفاده از مه پاش و پد سلولزی می تواند تا حد زیادی خیال صاحبان گلخانه را راحت نماید.

  در انتخاب مه پاش برای گلخانه ها باید دقت بالایی داشت زیرا انتخاب سیستم مه پاش نا مناسب می تواند سبب آسیب به گیاه شود . زیرا مه پاش های استاندارد آب را بصورت کاملا پودری شکل تبدیل می کنند و سبب خیش شدن محیط نمی گردد.

  برای مشاوره رایگان و درخواست بازدید رایگان می توانید از طریق شماره تماس ۰۹۱۲۴۸۸۴۹۰۵ با ما در ارتباط باشید.

  همچنین می توانید با مراجعه به وب سایت ما به آدرس garmataaban.com  اطلاعات بیشتری در مورد پد سلولزی و مه پاش کسب نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فوتوسلفی

  فوتوسلفی اختصاصی ترین منبع اطلاعات بازیگران و ورزشکاران ایرانی و خارجی است که از سال 1400 فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نموده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا