رپورتاژ

ایمپلنت all on 6 ( + قیمت و مزایا و معایب )

 • ایمپلنت all on 6 ( + قیمت و مزایا و معایب )

  از دست دادن دندان کامل یک فک میتواند مشکلات زیادی در جویدن، زیبایی و اعتماد به نفس ایجاد کند. ایمپلنت all on 6 یکی از انواع ایمپلنت دندان است که می توانید با هزینه بسیار مناسب و کیفیت بالا کل دندان های یک فک را بازیابی کنید. در این مقاله به بررسی صفر تا صد ایمپلنت all on 6 خواهیم پرداخت.

  ایمپلنت all on 6
  ایمپلنت all on 6

  از دست دادن دندان ها یک اتفاق ناگوار و ناراحت کننده برای هر کسی است چون از دست دادن دندان ها می توان در جنبه های زیادی از زندگی افراد تاثیر گذار باشد و مشکلات و نگرانی هایی را برای آن ها به وجود آورد و باعث اختلال در زندگی روزمزه آنان شود. از دست دادن دندان ها نه تنها بر زیبایی و اعتماد به نفس افراد تاثیر فراوانی می گذارد بلکه در جنبه های سلامتی شخص نیز تاثیرات زیادی دارد.

  افرادی که دندان های خود را به هر دلیلی از دیت می دهند و به بی دندانی دچار می شوند از لبخند زدن و خندیدن خجالت می کشند و از لبخند زدن و خندیدن خودداری می کنند همین امر باعث کاهش شدید اعتماد به نفس این افراد می شود همچنین بی دندانی در خوردن وجویدن این افراد بسیار تاثیر می گذارد و باعث به وجود اودن مشکلاتی در سلامت این افراد می شود در بعضی از موارد بی دندانی در تکلم افراد تاثیر می گذارد و تکلم این افراد را به مشکل ابتلا می کند. با پیشرفت روزافزون در صنعت دندانپزشکی افرادی که به بی دندانی مبتلا هستن دیگه نیازی نیست از این مشکل رنج ببرند بلکه میتواند با استفاده از درمان ایمپلنت دندان به راحتی و بهترین نحوه ممکن مشکلات به وجود امده به دلیل بی دندانی را درمان کنند.

  ایمپلنت دندان چیست؟

  ایمپلنت دندان یک جایگزین کاربردی و حتی دائمی برای افرادی است که یک یا چند دندان خود را به هر دلیلی از دست داده اند ایمپلنت دندان را در سرتاسر جهان له عنوان بهترین و پر کاربرد ترین روش جای گذاری دندان های از دست رفته یا خراب، پوسیده می شناسند چون در این روش درمانی یک قطعه به شکل پیچ که همان فیکسچر ایمپلنت یا پایه ایمپلنت است را توسط یک متخصص ایمپلنت در استخوان فک بیمار قرار می دهند وصبر می کند تا با گذشت مقدار زمانی با استخوان فک پیوند بخورد و در جای خو فیکس و ثابت شود تا که همانند ریشه دندان و به جا ریشه از آن استفاده شود بعد از این که فیکسچر با استخوان قک جوش خورد بر روی آن یک پروتز دندان یا همان روکش ایمپلنت بسته شود تا درمان ایمپلنت به پایان برسد این عمل بستن روکش بر روی پایه یا فیکسچر ایمپلنت توسط قطعه رابطی به نام اباتمنت انجام می گیرد.

  ایمپلنت all on 6 چیست؟

  شرایط و زمانهایی وجود دارد که بیمار تمام دندان های یک فک خود یا دو فک خود را از دست داده است و به طور کاملا به بی دندانی دچار شده است در این زمان ها اگه بیمار علاقه داشته باشد که از روش all on 6 استفاده کند به جای کاشت تعداد بیشتری ایمپلنت شما می توانید با کاشت شیش ایمپلنت در فک و ساخت یک قوش دندانی و بستن آن بر روی ایمپلنت ها تمام فک خود را ایمپلنت نمایید و از مزایا آن استفاده نمایید.

  بیشتر بخوانید » ایمپلنت all on 4 

  مزایای ایمپلنت all on 6

  1. کاشت ۶ ایمپلنت به جای تعداد بیشتری ایمپلنت در هر فک
  2. هزینه کمتر نسبت به روش معمول ایمپلنت دندان به خاطر استفاده از فیکسچر های کمتر در هر فک
  3. مدت جراحی کوتاه تر به دلیل تعداد ایمپلنت کمتر
  4. درد وتورم کمتر به دلیل برش و بخیه کمتر در لثه

  معایب ایمپلنت all on 6

  به طور کلی معایب خاصی برای ایمپلنت all on 6 را نمیتوان توصیف کرد اما هزینه این درمان نسبت به سایر رقبای خود بیشتر است. البته برای قرار دادن پایه های ایمپلنت all on 6 به یک جراحی نیاز است که ممکن است برای همه خوشایند نباشد.

  تفاوت ایمپلنت معمولی با ایمپلنت all on 6

  در روش ایمپلنت all on 6 به جای این که یک پایه ایمپلنت کاشته شود و یک پروتز روی آن بسته شود در کل هر فک شش پایه ایمپلنت کاشته می شود و بعد از پیوند خوردن با استخوان فک یک قوش دندانی یا همان یک پروتز کامل یک فک بر روی پایه ها بسته می شود و پروسه ایمپلنت شما به پایان می رسد در این روش به دلیل استفاده از پایه ایمپلنت ها کمتر برای هر فک مقدار و زمان جراحی کاهش پیدا می کند و چون به برش های کمتر بر روی لثه نیاز است و در پایان کاشت فیکسچر بخیه های کمتری نیاز است بیمار درد و تورم کمتری را تجربه خواهد کرد.

  نوشته های مشابه
  تفاوت ایمپلنت معمولی با ایمپلنت all on 6
  تفاوت ایمپلنت معمولی با ایمپلنت all on 6

  قیمت ایمپلنت all on 6

  در روش درمانی ایمپلنت به روش all on 6  قیمت و هزینه درمان بسیار پایین تر است چون در این روش درمان به جای استفاده از تعدا بیشتر ایمپلنت از ۶ ایمپلنت در هر فک و بستن یک قوس دندانی بر روی آن استفاده می کنند. البته عوامل مختلفی در قیمت ایمپلنت all on 6 تاثیر دارد از نمونه ی این عومال میتوان به برند ایمپلنت استفاده شده جهت پایه درمان، جنس و نوع پروتز استفاده شده به عنوان روکش درمان و حتی تجربه متخصصی که قصد انجام کار در نزد آن را دارید اشاره کرد.

  برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت انواع ایمپلنت دندان می توانید از صفحه ( https://roshadent.com/%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa-%d8%af%d9%86%d8%af%d8%a7%d9%86/ ) دیدن فرمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  فوتوسلفی

  فوتوسلفی اختصاصی ترین منبع اطلاعات بازیگران و ورزشکاران ایرانی و خارجی است که از سال 1400 فعالیت خود را بصورت رسمی آغاز نموده است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا